ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7132551
*
nr 713 2551
Spegel
Med Konsol, höjd: 173, resp 60
Utrop:
300 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 september 2011
kl 18:43:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/9 17:04:07
1
250 kr
4/9 11:05:09
2
650 kr
5/9 13:26:41
3
350 kr
5/9 13:27:35
3
450 kr
5/9 13:28:28
3
550 kr
5/9 13:29:22
3
650 kr
5/9 16:04:44
4
1.000 kr
5/9 17:05:54
5
900 kr
5/9 17:06:37
5
1.000 kr
5/9 18:27:49
1
Vinnande bud
5/9 18:38:56
4
1.300 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 713 2551
Spegel
Med Konsol, höjd: 173, resp 60
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 september 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/9 17:04:07 | 1 | 250 kr |
4/9 11:05:09 | 2 | 650 kr |
5/9 13:26:41 | 3 | 350 kr |
5/9 13:27:35 | 3 | 450 kr |
5/9 13:28:28 | 3 | 550 kr |
5/9 13:29:22 | 3 | 650 kr |
5/9 16:04:44 | 4 | 1.000 kr |
5/9 17:05:54 | 5 | 900 kr |
5/9 17:06:37 | 5 | 1.000 kr |
5/9 18:27:49 | 1 | Vinnande bud |
5/9 18:38:56 | 4 | 1.300 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23